SWP

   USA

 2021-06-10 Graduacja w Polskiej Szkole im. Kazimierza Pułaskiego

Rok szkolny 2020/2021 dobiegł końca i w świętującej w tym roku 70-lecie istnienia Polskiej Szkole im. Gen. Kazimierza Pulaskiego odbyła się graduacja klas 8.

W uroczystości udział wzięli min. Frank Spula, Prezes Związku Narodowego Polskiego i Kongresu Polonii Amerykańskiej w USA, Piotr Semeniuk, Wicekonsul RP, rodzice, przedstawiciele mediów polonijnych. Dyrektor szkoły Agata Michalkiewicz, a także nauczycielki z długoletnim stażem pracy, Grażyna Kołtys oraz Barbara Cieślak zostały uhonorowane podczas uroczystości.

Podziękowania i wyróżnienia powędrowały także do uczniów i rodziców zaangażowanych w działalność szkoły. Polsko-Amerykańska Federalna Unia Kredytowa ufundowała nagrody finansowe w wysokości $100 dla najlepszych uczniów za osiągnięcia akademickie, natomiast rodzice wspierający i propagujący działania szkoły z rąk Dyrekcji i Prezes szkoły Agaty Wozny otrzymali dyplomy i kwiaty.


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: Tygodnik ProgramNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ
Kopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCH
ODWIEDZIŁO NAS 13543193 OSÓB

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów