SWP

   USA
 2021-08-01 WIERNI W WIERZE NA ROWERZE

W dniach 12-18 lipca odbyła się VI Międzystanowa Pielgrzymka Rowerowa. Celem cyklistów, którzy kolejny rok z rzędu wyruszyli pod hasłem „Wierni w Wierze na Rowerze”, było dotarcie do Amerykańskiej Częstochowy. Cała trasa liczyła ok. 350 mil (560 km), a uczestnicy wyprawy przemierzyli pięć stanów w zaledwie siedem dni.

Organizatorem i pomysłodawcą akcji jest Bogusław Gawęda. Pomysł na zorganizowanie rowerowej pielgrzymki zrodził się w jego głowie w 2014 roku, kiedy to jego ojciec zachorował na raka, a on niosąc intencję i prosząc Pana Boga o opiekę nad chorym tatą, pojechał do Amerykańskiej Częstochowy. Od tamtej pory rowerowe pielgrzymki stały się wydarzeniem cyklicznym, w którym z roku na rok bierze udział kilkudziesięciu rowerzystów. W tym roku pierwsza grupa pielgrzymów wystartowała z Bostonu, z polskiej parafii Matki Bożej Częstochowskiej.

W ciągu kolejnych dni dołączali do nich kolejni pielgrzymi. Trasa przewidywała postoje w Webster, MA, w Hartford, Stamford i New Haven w Connecticut, na Brooklynie w Nowym Jorku oraz w Wallington i Three Bridges w New Jersey. W każdym z tych miast pielgrzymkowa grupa rosła w siłę. Do celu podróży – Narodowego Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown, PA – pielgrzymi na rowerach dotarli w niedzielę, 18 lipca. Wzięli udział w mszy świętej, nie obyło się również bez pamiątkowego zdjęcia.

– To moja druga pielgrzymka, pierwszy raz pojechałam w zeszłym roku i w tym roku nie wyobrażałam sobie nie pojechać – mówi pani Jola z Nowego Jorku. – Są intencje, więc trzeba jechać! – dodaje.

– Po raz czwarty biorę udział w pielgrzymce do Amerykańskiej Częstochowy. (…) Każdy z nas ma własne intencje, ale mamy też wspólny cel – dojechać do sanktuarium w Doylestown, pokłonić się przed obrazem Czarnej Madonny – twierdzi pan Krzysztof z Nowego Jorku.

– Wracam za rok, na pewno! – zapewnia kolejna uczestniczka tegorocznej pielgrzymki, pani Bożena z New Britain, CT.


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: Biały Orzeł / Fot. narowerze.usW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS DOTYCHCZAS 3539886 OSÓB