SWP

   Uzbekistan
 2021-08-16 Z ORŁEM NA SZTANDARZE

W Uzbekistanie kwarantanna i lockdown. Nie funkcjonują więc również studia nagraniowe. Nie zniechęciło to 24-letniego wokalisty ze "Świetlicy Polskiej " w Taszkencie - Denisa Sotnikova, który nagrał w swoim domowym studiu kolejny polski utwór.

Tym razem jest to piosenka poświęcona kolejnej rocznicy zwycięstwa Wojska Polskiego w Bitwie Warszawskiej. Autorem słów jest Arkadiusz Kobus, muzykę napisał Marcin Siwiec.


Grymas historii - nie pierwszy to raz,
bolszewik znów chciałby napluć ci w twarz.
O pokój chce walczyć? Do kogo ta mowa?
- Panie szanowny, pies z nim tańcował!

Na koń, na koń, na koń!
Już słychać bębny doboszy.
Za broń, za broń, za broń!
Człek strzela, Bóg kule nosi.
Na koń, na koń, na koń!
Szarżuje polska jazda.
Za broń, za broń, za broń!
Niech krwawi czerwona gwiazda.
Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: korespondencja dla PAI - Arkadiusz KobusW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS DOTYCHCZAS 3675299 OSÓB