SWP

   Australia
 2021-09-10 Mieczysław Swat: Nie lękam się śmierci...

- Nie lękam się śmierci. Jestem zadowolony, że nie cierpię bólu. Gdybym miał cierpieć to wolałbym odejść z tego świata, iść do swoich... - mówi w specjalnym nagraniu dla Bumeranga Polskiego 92-letni Pan Mieczysław Swat - znany długoletni działacz Polonii sydnejskiej w przeddzień pożegnania się ze swoim domem i udania się do Domu Opieki Seniorów w Berala.

Pan Mieczysław Swat urodził się 8 stycznia 1929 roku na Wołyniu w małej miejscowości Rafałówka niedaleko miasta Sarny. Do Australii przybył w 1951 roku. Jest jedną z najbardziej znanych postaci życia polonijnego w Sydney. Aktywny społecznie przez długie lata szczególnie w Klubie Polskim w Ashfield i sydnejskim Stowarzyszeniu Kombatantow Polskich. Wielu z Polaków uczestniczących w różnych uroczystościach patriotycznych czy kościelnych pamięta go w roli chorążego, którą z racji wieku i zdrowia musiał przekazać nowemu pokoleniu. Dwa lata temu w Bumerangu Polskim opowiedział swoją historię życia w trzyczęściowym nagraniu.

Pod koniec sierpnia br. przed pójściem do Domu Opieki udzielił swej ostatniej wypowiedzi Bumerangowi Polskiemu, żegnając się ze swoim domem w Regent Park, który sam zbudował i w którym mieszkał przez kilkadziesiąt lat. Miejmy nadzieję, ze jeszcze do niego powróci!
Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: Bumerang Polski
Nagranie: Kanal BumerangMedia YouTube. Realizacja: Krzysztof BajkowskiW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS DOTYCHCZAS 3675434 OSÓB