SWP

   Egipt
 2021-09-14 48 UCZNIÓW POLSKIEJ SZKOŁY W EGIPCIE

W ogrodzie Ambasady zaprezentowany został uroczyście sztandar Szkoły Polskiej im. Juliusza Marii Dzieduszyckiego oraz wybrzmiał hymn Rzeczypospolitej Polskiej. Zgromadzonych uczniów oraz rodziców powitali: Ambasador Polski w Egipcie Pan Michał Łabenda, Dyrektor Szkoły Polskiej Pani Monika Mucha-El-Serougi oraz Prezes Stowarzyszenia Polonii w Egipcie Pani Ewa Świerczyńska.

W roku 2021/2022 do nauki w Szkole przystąpi 48. uczniów.

Podczas wydarzenia konsul Anna Chabros odczytała list Małżonki Prezydenta RP Pani Agaty Kornhauser-Dudy w związku z udziałem uczniów Szkoły w Konkursie Recytatorskim „Słowem – Polska”. Dyplomy przygotowane z tej okazji dla Omara, Marii, Salmy i Omara wręczył Ambasador Polski w Egipcie Pan Michał Łabenda.

Wszystkim uczniom i rodzicom życzymy powodzenia w nowym roku szkolnym!


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: gov.plW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS DOTYCHCZAS 3675509 OSÓB