SWP

   Ukraina
 2021-09-14 NARODOWE CZYTANIE W IRPIENIU

11 września w przepięknym parku Pisarzy w Irpieniu Związek Polaków miasta Kijowa (ZPmK) wspólnie z Centrum języka polskiego i kultury Re-Re Kum-Kum przeprowadzili spotkanie poświęcone 10. jubileuszowemu Czytaniu Narodowemu.

Miłośnicy języka i literatury polskiej czytali utwór G. Zapolskiej „Moralność pani Dulskiej” i próbowali swoje umiejętności aktorskie na scenie.

Wśród gości honorowych obecni byli prezes ZPmK - Aniela Jurkowska, prezes ZPmI - Walentyna Korczewska, doktor filologii, tłumaczka - Natalia Sydiaczenko, ksiądz kościoła świętej Teresy od Dzieciątka Jezus - Andrzej Olijnyk, przedstawicielka urzędu miasta Irpiń - Oksana Sułyma. Uczestnicy mieli możliwość poznać poetę Sergiusza Rożnowskiego, który zaczarował wszystkich deklamowaniem swoich wierszy.

Ciepła jesienna pogoda, symboliczne miejsce, cudowne towarzystwo, pyszne ciasteczka stworzyły niezapomnianą fantastyczną atmosferę. Mamy nadzieję, że takie spotkania staną się dobrą tradycją.


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: Związek Polaków miasta KijowaW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS DOTYCHCZAS 3540128 OSÓB