SWP

   USA
 2021-09-14 NOWY ROK W POLSKIEJ SZKOLE HERBERTA

Rozpoczęcie roku szkolnego to jeden z ważniejszych dni w życiu szkoły, relacją z tegorocznych uroczystości pragnie podzielić się z Państwem Pani Irena Woźniak, dyrektor Szkoły Języka i Kultury im. Z. Herberta:

W dniu 11 września w Szkole Języka i Kultury im. Zbigniewa Herberta rozpoczęliśmy w sposób uroczysty i podniosły, nowy rok szkolny 2021/2022. Ogromną dumą i zadowoleniem napawa nas fakt, że dzieci i młodzież polonijna, przy dużej pomocy i zaangażowaniu rodziców garnie się do poznawania języka polskiego.

Z uwagi na duże zainteresowanie naszą szkołą zorganizowaliśmy podwójne klasy pierwsze (1a i 1b), drugie (2a i 2b) i trzecie (3a i 3b). Otworzyliśmy w tym roku grupę przedszkolną, zainteresowanie którą przeszło nasze najśmielsze oczekiwania.

W tym roku również będziemy kontynuować przygotowanie naszych uczniów klas starszych do Seal of Biliteracy i Global Sealof Biliteracy. Pieczęć Dwujęzyczności jest niezwykle istotnym wyróżnieniem dla uczniów szkół średnich, ponieważ jest pierwszą w skali krajowej nagrodą przyznawaną za znajomość języków obcych - w naszym przypadku za znajomość języka polskiego.

Ogromnie cieszy fakt, że dzieci i młodzież pragną pogłębiać swoje kompetencje językowe z języka polskiego. Dobra znajomość języka polskiego jest niezbędna do podtrzymywania tożsamości narodowej za granicą.

Dzień rozpoczęcia naszego roku szkolnego zbiegł się w tym roku z dwudziestą rocznicą tragicznych ataków terrorystycznych na World Trade Center w Nowym Jorku i na Pentagon. Pamięć ofiar tego bolesnego wydarzenia uczciliśmy minutą ciszy.


Irena Woźniak
Dyrektor Szkoły


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: korespondencja dla PAI - Irena Woźniak, USAW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS DOTYCHCZAS 3540112 OSÓB