SWP

   Belgia
 2021-09-14 NARODOWE CZYTANIE W BRUKSELI

W tym roku w niektórych klasach Szkoły PMK w Brukseli uczniowie czytali fragmenty utworu Gabrieli Zapolskiej - poznali rządzącą całym domem Anielę Dulską, jej małomównego męża Felicjana oraz dzieci - dorosłego Zbyszka i nastoletnie Hesię i Melę.

Trzecia klasa liceum (trzyletniego) zamieniła jedną ze szkolnych sal w drobnomieszczański salonik. Dekoracje, stroje, a nawet ciasta, w tym ciasteczka upieczone według przepisu z przełomu wieków (!) przeniosły wszystkich do epoki Gabrieli Zapolskiej i bohaterów jej utworu.


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: Szkoła PMK w BrukseliW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS DOTYCHCZAS 3540097 OSÓB