SWP

   Węgry
 2021-09-15 Pamięć o bł. ks. Jerzym Popiełuszce

14 września w Budapeszcie odbyła się uroczystość składania wieńców w XXI dzielnicy Budapesztu (Csepel) w rocznicę 74. urodzin bł. ks. Jerzego Popiełuszki przy tablicy upamiętniającej pamięć polskiego kapłana.

Wśród gości ceremonii obecne były władze dzielnicy, przedstawiciele węgierskich partii i organizacji cywilnych, Biura Poselskiego Szilárda Németha oraz miejscowego Samorządu Polskiego.

Dwujęzyczną tablicę ku czci duszpasterza ludzi pracy, legendarnego kapelana Solidarności, zamordowanego w 1984 r. przez funkcjonariuszy IV Departamentu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, beatyfikowanego w 2010 r. bł. ks. Jerzego Popiełuszki, opatrzoną cytatem św. Pawła z Listu do Rzymian: „Zło dobrem zwyciężaj” odsłonięto na Csepelu 10 grudnia 2016 roku. Tablica zawisła przy ulicy od tego dnia mającej za patrona bł. ks. Jerzego Popiełuszkę, a poprzednio noszącej imię komunistycznego działacza Endre Sagvariego.


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: Głos Polonii / fot. Samorząd Dzielnicy CsepelW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS DOTYCHCZAS 3540036 OSÓB