SWP

   Ukraina
 2021-09-15 MASTERCHEF PO ZDOŁBUNOWSKU

W drugą niedzielę września Zdołbunów tradycyjnie obchodzi swoje urodziny. W związku z tym 12 września na święto do parku miejskiego przybyło wielu mieszkańców miasta.

Z okazji 524-lecia Zdołbunowa w hromadzie zaplanowano liczne imprezy sportowe i artystyczne. Do udziału w nich, a zwłaszcza w uwielbianych przez mieszkańców miasta zawodach kulinarnych «MasterChef po zdołbunowsku», organizatorzy zaprosili także Towarzystwo Kultury Polskiej Ziemi Zdołbunowskiej.

W TKP od razu rozpoczęły się przygotowania do konkursu. Przede wszystkim utworzono zespół na czele z prezesem organizacji Zofią Michalewicz, wybrano piosenkę, która miała zostać wykonana podczas świątecznego koncertu, przeprowadzono próby pod kierownictwem Walerija Stelmaszczuka oraz zadecydowano, które danie narodowe zostanie zaprezentowane jurorom.

W Dniu Miasta członkowie Towarzystwa wyszli na scenę ubrani świątecznie – w polskich strojach narodowych. Nagrodzeni brawami widzów zaśpiewali słynną piosenkę «Hej, sokoły!».

Gospodynie również dobrze się przygotowały. Zupa pomidorowa ugotowana w wielkim garnku na ognisku smakowała wszystkim, którzy nią się częstowali. Danie spodobało się dzięki swojemu oryginalnemu smakowi, wielu gości pytało o przepis.

Za udział w wydarzeniach z okazji Dnia Miasta Zdołbunowa Rada Miejska wręczyła Towarzystwu Kultury Polskiej Ziemi Zdołbunowskiej podziękowanie oraz cenny prezent.


Olga JAKUBCZYK,
Towarzystwo Kultury Polskiej Ziemi Zdołbunowskiej
Fot. Olga KŁYMKOWYCZ, Olga JAKUBCZYK


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: Monitor WołyńskiW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS DOTYCHCZAS 3540056 OSÓB