SWP

   USA
 2021-09-15 Beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia i Msza święta dziękczynna na Brooklynie

12 września 2021r. o godzinie 11 rano w kościele pod wezwaniem M.B. Częstochowskiej i Św. Kazimierza na Brooklynie odbyła się uroczysta Msza Święta dziękczynna za dar beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz matki Elżbiety Róży Czackiej. Okazały baner z wizerunkiem kardynała oraz bukiet biało - czerwonych kwiatów podkreślił wyjątkowość uroczystości.

Mszy Św. przewodniczył proboszcz parafii ks. dr Janusz Dymek, a oprawę muzyczną zapewnił organista Wojciech Typrowicz. Na rozpoczęcie odśpiewano hymn beatyfikacyjny „Soli Deo – Jedynemu Bogu” skomponowany w Polsce, specjalnie na tę okazję przez ks. prałata Wiesława Kądzielę do słów bp. Józefa Zawitkowskiego. W wygłoszonej homilii ks. proboszcz podkreślił przygotowania parafii do dnia beatyfikacji, w tym cotygodniowe rozważanie “Jasnogórskich Ślubów Narodu” autorstwa kardynała Wyszyńskiego. Przybliżył wiernym postać Matki Czackiej - założycielki ośrodka dla ludzi niewidomych w Laskach i Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża, które im posługuje. Wspomniał o okolicznościowym liście biskupa pomocniczego Diecezji Brooklyn, ks. Witolda Mroziewskiego wystosowanym do brooklynskiej Polonii. Dziękczynną Mszę zakończyło odśpiewanie hymnu „Ciebie Boga wychwalamy”.

W czasie sumy nie zabrakło dzieci i młodzieży z działającej przy parafii Polskiej Szkoły Dokształcającej. Byli obecni nauczyciele i wychowawcy w tym dyrektor szkoły mgr Małgorzata Czajkowski oraz mgr Wojciech Krzyształowicz, lektor. Oprócz rodziców we Mszy uczestniczyło wielu gości. Wszyscy obecni otrzymali pamiątkowy obrazek z wizerunkiem i modlitwą do błogosławionego kardynała Stefana Wyszyńskiego.


Katarzyna Solarz


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: Korespondencja dla PAI - Katarzyna Solarz, USAW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS DOTYCHCZAS 3539873 OSÓB