SWP

   Austria
 2021-09-16 ZAPRASZAMY NA "SPOTKANIE Z POLSKĄ"

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na pierwszą Galę Federacji Polaków w Austrii promującą kulturę Polski w Austrii pn. „Spotkanie z Polską”. Wydarzenie to rozpoczyna cykl imprez dotyczących kultury i historii polskiej mających na celu promocję oraz prezentację inicjatyw środowiska polonijnego w Austrii.

Główną częścią jego będzie występ orkiestry kameralnej „CAMERATA POLONIA”. Orkiestra ta składa się wyłącznie z polskich muzyków działających i żyjących w Austrii i jest w swoim rodzaju jedyną na świecie. Jej członkowie to głównie młodzi muzycy, mający już na swoim koncie rozmaite sukcesy artystyczne jako soliści, w zespołach kameralnych i orkiestrach, jako laureaci międzynarodowych konkursów muzycznych lub wspierający tak znane austriackie orkiestry jak Wiener Philharmoniker, Wiener Symphoniker czy Radio-Symphonieorchester. Orkiestrę poprowadzi melomanom, wirtuoz organowy i dyrygent, Marek Kudlicki.

Podczas koncertu wystąpi wybitny polski tenor, solista wiedeńskiej Volksoper, Aleksander Pinderak, zaprezentuje on efektowne arie z oper Moniuszki, Donizettiego, Pucciniego oraz inne ciekawe utwory. Koncert ubarwi prezentacja multimedialna i wystawa planszowa dotycząca Polski.

Po tej uczcie duchowej na uczestników czekać będzie przysłowiowa lampka wina przy której będzie można podzielić się wrażeniami po koncercie i porozmawiać o Polsce.

Wydarzenie kierowane jest zarówno do osób mających związki z polską kulturą jak i do osób dla których poszukiwanie wspólnych korzeni kulturalnych między Austria i Polską jest ważne, dlatego zachęcamy do przyjścia na wydarzenie ze swoimi znajomymi i poinformowaniu o nim innych.

Wstęp na wydarzenie jest WOLNY (!) i wymaga jedynie rejestracji elektronicznej na stronie https://treffen-mit-polen.eventbrite.at

Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 18. września 2021, o godz. 18.00 w Festsaal des Amtshauses Wien Hietzing.
Hietzinger Kai 1, 1130 Wien

UWAGA!
Należy pamiętać, że udział jest możliwy tylko po potwierdzeniu rejestracji i okazaniu oficjalnego dokumentu tożsamości ze zdjęciem oraz odpowiedniego dowodu koronowego (obecnie 3G)!

Do zobaczenia na „SPOTKANIU Z POLSKĄ“


PAIInformacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: korespondencja dla PAI - Andrzej Kempa, AustriaW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS DOTYCHCZAS 3675399 OSÓB