SWP

   USA
 2021-09-18 Cztery pokolenia na Dożynkach w Klubie Sobieski

Po rocznej przerwie Klub Sobieski zorganizował wrześniową zabawę dożynkową.

W zeszłym roku Dożynki nie odbyły się ze względu na obostrzenia spowodowane przez pandemię. W tym roku Klub zmienił nieco formułę, była to bowiem biesiada – uczestnicy wspólnie śpiewali znane piosenki ludowe i biesiadne. Tegorocznymi artystami byli grający na harmonii Marek Niemiec i jego obdarzona aksamitnym głosem żona Maria Niemiec.


PAI

O oprawę muzyczną zadbali Marek Niemiec i jego żona Maria Niemiec. Fot. Hanna Stępniak


Nie zabrakło dożynkowego korowodu i tradycyjnego dzielenia się świeżo upieczonym, pachnącym i chrupiącym chlebem.

Przebojem kuchni były, jak zwykle, golonki z kapustą, a bar przyciągał aż dwugodzinnym Happy Hour. Uczestnicy bawili się przy polskich przebojach na sali balowej i w klubowym parku. Zabawa na parkiecie trwała aż do 9 wieczorem.


PAI

Cztery pokolenia uczestników dożynkowej zabawy: Halina Kucharska (prababcia), Jolanta Bertolotti (babcia), Ilona Grabarczyk-Rosa (mama) i Fumiko Grabarczyk-Rosa (córka). Fot. Hanna Stępniak


Impreza była bardzo udana i Klub liczy, że zniesione zostaną ograniczenia spowodowane przez Covid i za rok powróci z atrakcjami dla dzieci, m.in. zjeżdżalnią wodną i dmuchanym zamkiem.


Albert Stępniak
Fot. Hanna Stępniak


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: Biały OrzełW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS DOTYCHCZAS 3675139 OSÓB