SWP

   Węgry
 2021-09-21 NOWE WŁADZE STOWARZYSZENIA KATOLIKÓW POLSKICH NA WĘGRZECH

W Budapeszcie odbyło się Walne zebranie w SKP p.w. św. Wojciecha. Ponownie prezesem stowarzyszenia wybrano Monikę Sagun Molnárné.

20 września w budapeszteńskim Domu Polskim odbyło się WALNE sprawozdawczo-wyborcze zebranie członków Stowarzyszenia Katolików Polskich na Węgrzech p.w. św. Wojciecha.

Zebrani wysłuchali sprawozdań z działalności stowarzyszenia jako organizacji pożytku publicznego za rok 2020-21 ze szczególnym uwzględnieniem zobowiązań, które wynikały z wymogów związanych z pandemią koronowirusa. Zatwierdzono budżet organizacji na rok bieżący. Podziękowano starym i dokonano wyboru nowych władz stowarzyszenia.

W skład zarządu wybrano: Monikę Sagun Molnárné (WZ powierzyło jej funkcję prezesa stowarzyszenia), Katarzynę Takácsné-Kalińską, Ewę Nagy, Agnieszkę Forreiter i Piotra Kaczmarka.

Członkiem honorowym zarządu zwyczajowo jest także proboszcz Polskiej Parafii Personalnej.

W skład komisji rewizyjnej weszli: Gergely Marik, Elżbieta Cieślewicz-Molnárné i Gábor Deák. Zgodnie ze statutem SKP p.w. św. Wojciecha dalsze ukonstytuowanie władz nastąpi w ciągu najbliższego tygodnia.

A oto co zarejestrowała tam kamera Barbary Pál, reporterki "Głosu Polonii":


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: Głos Polonii / fot. B.PálW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS DOTYCHCZAS 3675505 OSÓB