SWP

   Węgry
 2021-09-21 Msza święta za śp. Annę Németh

W sobotę 18 września 2021r. w Győr zebrała się tamtejsza wspólnota polonijna by modlić się za zmarłą 25 marca 2021r. śp. Annę Németh wieloletnią przewodniczącą Polskiego Stowarzyszenia Kulturalnego im Jana III Sobieskiego oraz współzałożycielkę polonijnego Chóru „Akord”, członkinię PSK im. J.Bema, nauczycielkę języka polskiego, tłumaczkę, osobę bardzo oddaną sprawom polskim na Węgrzech.

Uroczystej Mszy św. przewodniczył ks. Krzysztof Grzelak SChr. proboszcz Polskiej Parafii Personalnej na Węgrzech. Ks. Proboszcz w ofiarę Mszy świętej włączył także pięciu zmarłych członków tego stowarzyszenia, których w ostatnim czasie zabrała pandemia.

Na wspólnej modlitwie i spotkaniu Polonii Győr był obecny kierownik Wydziału Konsularnego i Polonii Ambasady RP na Węgrzech Andrzej Kalinowski.


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: Głos Polonii / fot. s. S. KwiręgW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS DOTYCHCZAS 3675906 OSÓB