SWP

   Ukraina
 2021-09-21 Jesiennie sprzątanie w Bykowni

18 września 2021 r. na terenie Narodowego Rezerwatu Historyczno-Memorialnego „Groby Bykowni” odbyło się wielkie sprzątanie, w którym wraz z pracownikami instytucji wzięli udział liczni członkowie kijowskich stowarzyszeń Polaków, takich jak: Spółka Białego Orła, OpOS POLONIA, KPKO Stowarzyszenie im. A. Mickiewicza, oraz KNKSP Zgoda.

Pomimo ponurej pogody i chłodu od samego rana aktywiści przybyli do Bykowni, aby wziąć udział w sprzątaniu terenu.

Pracowali w sposób zorganizowany i z zapałem, nie pozostawiając w zielonej strefie żadnych szans dla przeoczenia usunięcia plastikowych butelek i torebek, papieru i innego śmiecia szpecącego tak podniosłe miejsce, gdzie w latach 1937-1941 perfidnie i z potworną regularnością grzebano ciała ofiar rozstrzelanych w więzieniach NKWD w Kijowie.

Pracownicy „Grobów Bykowni” przeprowadzili dla uczestników wycieczkę „Bykownia – terytorium pamięci” i zapoznali ich z wystawą „Imiona skreślone z afiszów”, która opowiada o losach represjonowanych w Kijowie postaci teatralnych. Na zakończenie wydarzenia obecni zapalili znicze przy masowych grobach na Międzynarodowym Memoriale Ofiar Totalitaryzmu 1937-1941.


Olga Ozolina


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: Dziennik KijowskiW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS W TYM ROKU 3838144 OSÓB


Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów