SWP

   Kanada
 2021-09-21 30. JUBILEUSZ BIBLIOTEKI POLSKIEJ W MISSISSAUDZE

19 września 2021 r. Biblioteka Polska im. Stanisława Bąka w Mississaudze przy Polskim Centrum Kultury im. Jana Pawła II świętowała swoje 30-lecie.

Biblioteka Polska w Mississaudze jest jedną z największych bibliotek polskich o charakterze publicznym w Kanadzie. 25000 woluminów, ponad 2500 czytelników!

Podczas uroczystości Konsul Generalny Krzysztof Grzelczyk wręczył Srebrne Krzyże Zasługi nie tylko pani Marii Żłobickiej - od 30 lat szefowej Biblioteki Polskiej, lecz również innym bibliotekarkom polskim, które niestrudzenie pracują dla Polonii, dbając o zachowanie kultury i języka polskiego: Annie Czyżo, Lidii Dąbrowskiej i Katarzynie Szubert.

Konsulat Generalny RP w Toronto miał swój skromny wkład w rozwój księgozbioru i unowocześnianie usług Biblioteki.


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: Konsulat Generalny RP w Toronto / fot. Peter Figura i KonsulatW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS DOTYCHCZAS 3675285 OSÓB