SWP

   Norwegia
 2021-09-22 Odsłonięcie tablic nagrobnych polskich żołnierzy poległych w walkach pod Narwikiem

16 września br. na cmentarzu w Hakvik miała miejsce ceremonia odsłonięcia 4 nowych tablic nagrobnych polskich żołnierzy poległych w walkach pod Narvikiem w czasie II wojny światowej.

W uroczystości udział wzięli przedstawiciele Ambasady RP w Oslo, władz w Narwiku, Samodzielnej Brygady Strzelców Podhalańskich oraz korpusu dyplomatycznego akredytowanego w Norwegii. Nowe tablice na grobach polskich żołnierzy na cmentarzu w Hakvik wykonane zostały przez Fundację Mosty przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.


PAIInformacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: gov.plW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS DOTYCHCZAS 3675496 OSÓB