SWP

   Republika Południowej Afryki
 2021-09-22 Nowy rok w Szkole Polskiej w Pretorii

Szkoła Polska przy Ambasadzie RP w Pretorii zainaugurowała uroczyście rok szkolny 2021/2022 w dniu 11 września 2021 r. Polska placówka zaprasza dzieci do nauki w klasach I-III (edukacja wczesnoszkolna) i IV- VIII (j. polski i wiedza o Polsce).

Szkoła Polska realizuje uzupełniający program nauczania zgodny z wytycznymi MEN w Polsce, zapewnia darmowe podręczniki oraz wystawia polskie świadectwa, a także przyjmuje dzieci o zróżnicowanym poziomie biegłości językowej. Nauka odbywa się w jeden weekend w miesiącu i jest bezpłatna. Szkoła Polska dysponuje również biblioteką.

Kolejne zajęcia lekcyjne odbędą się 9 i 10 października 2021 r.

Otwarcie roku szkolnego 2020/2021 było realizowane w jak najbezpieczniejszej formie i z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: gov.plW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS DOTYCHCZAS 3675571 OSÓB