SWP

   USA
 2021-09-22 UCZENNICA SZKOŁY HERBERTA KANDYDATKĄ NA KRÓLOWĄ PODHALAN

26 września w Domu Podhalan w Chicago, odbędą się już po raz kolejny wybory królowej i kandydatek na królową Związku Podhalan w Ameryce Północnej. Wśród kandydatek na przyszłą królową, znalazła się uczennica Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. Zbigniewa Herberta - Anna Smetek.

Kandydatki do tak wysokiego wyróżnienia muszą wykazać się umiejętnościami tańca, śpiewu i wiedzy o Podhalu, o obrzędach i strojach góralskich.

O Ani opowiedziała nam Pani Dyrektor Irena Woźniak:

Jesteśmy dumni, że właśnie nasza uczennica, Anna Smetek otrzymała to zaszczytne wyróżnienie. Ania jest pilną i zaangażowaną w prace społeczne uczennicą. Bardzo aktywnie uczestniczy w życiu naszej szkoły. Pomimo, że jest najmłodsza z rodzeństwa bardzo dobrze posługuje się językiem polskim w mowie i w piśmie. Będąc już w klasie pierwszej szkoły podstawowej została przeniesiona do klasy drugiej z uwagi na doskonałą znajomość języka polskiego. Obecnie jest najmłodszą uczennicą klasy maturalnej w naszej szkole.

Ania jest bardzo zaangażowana w życie naszej szkoły, a jej piękny głos pozwala na urozmaicenie naszych szkolnych uroczystości. Miała też okazję zaprezentować się z grupą młodzieży na występie artystycznym w "Smith Village – senior living community" zorganizowanym przez naszą szkołę dla mieszkańców, wśród których znalazły się osoby polskiego pochodzenia.


PAI


Na ostatniej inscenizacji naszych szkolnych Jasełek, Ania poruszyła wszystkich swoim przepięknym głosem wykonując pastorałkę góralską.
Jest ona zawsze chętna do reprezentowania szkoły poprzez różnego rodzaju konkursy pozaszkolne.

Była uczestniczką konkursu językowego, organizowanego co roku przez Akademię Języka Polskiego i Kultury im. Marszałka Józefa Piłsudskiego „Stawiam na polski”.

Brała udział w konkursie Dziennika Związkowego „Rok 2019 w 365 słowach” oraz wielu innych konkursach szkolnych i pozaszkolnych.

Dumą napawa fakt, że uczennica naszej szkoły zakwalifikowała się do konkursu na kandydatkę królowej ZPPA. Cieszą nas nie tylko osiągnięcia szkolne naszych uczniów, ale również pozaszkolne.

Ania jest nie tylko wzorową uczennicą, ale posiada również ogromne walory kultury osobistej, okazuje szacunek nauczycielom i innym pracownikom szkoły.

Gratulujemy Ani i jej rodzicom oraz całej szkolnej społeczności tak prestiżowego wyróżnienia, a wszystkim kandydatkom do tytułu królowej i kandydatki na królową ZPPA życzymy powodzenia.


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: korespondencja dla PAI - Irena Woźniak, Dyrektor Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. Zbigniewa Herberta, USAW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS DOTYCHCZAS 3675867 OSÓB