SWP

   Polska
 2021-09-22 SPORTOWA GALA NA XX ŚWIATOWYCH LETNICH IGRZYSKACH POLONIJNYCH

Środa to dzień XX Światowych Letnich Igrzysk Polonijnych poświęcony lekkiej atletyce. Zawody odbywały się na stadionie w MOSiR Ostrowi Mazowieckiej. Ponieważ dyscypliny lekkoatletyczne stanowią spójny blok konkurencji i startują w nich reprezentanci wszystkich krajów występujących na Igrzyskach, była to również okazja do oficjalnej prezentacji uczestników.

Na uroczystość zaproszenie przyjęli: Maria Koc Senator RP, Henryk Kowalczyk Poseł RP i przewodniczący Rady Krajowej Stowarzyszenia "Wspólnota Polska", posłowie: Maciej Górski, Marek Zagórski, Anna Krupka Sekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz przedstawiciele władz wojewódzkich, powiatowych i gminnych, działacze sportowi i trenerzy.

Wspólnotę Polską - organizatora Igrzysk - reprezentował Prezes Dariusz Piotr Bonisławski.

Gościem specjalnym był mistrz olimpijski w rzucie młotem - Wojciech Nowicki.

Uroczystą oprawę zapewniła orkiestra reprezentacyjną Wojska Polskiego, występy zespołów ludowych.
PORTAL IGRZYSK


Informacja: Polonijna Agencja InformacyjnaW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS DOTYCHCZAS 3675465 OSÓB