SWP

   Australia
 2021-09-26 Dziękczynienie za dar beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia

W sam dzień beatyfikacji, a więc 12 września, na Bowen Hills w Brisbane, odbyła się Msza św. dziękczynna za wyniesienie na ołtarze Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Tego samego dnia nasi rodacy dziękowali Panu Bogu również za 100 lecie poświęcenia kamienia węgielnego pod szkołę katolicką i 65-lecie powstania polskiej Szkoły Sobotniej na Bowen Hills.

W tej uroczystości wzięli udział rodacy z całego Brisbane. Także Polacy na Gold Coast dziękowali Panu Bogu za ten wspaniały dar. Również australijscy parafianie zostali zapoznani w osobą i dziełem kardynała Wyszyńskiego.

Po Mszy św. większość wiernych spotkała się w dolnej salce parafialnej dzieląc się wspomnieniami jako absolwenci lub byli wychowawcy szkoły polskiej.


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: Chrystusowcy / zdjęcia: R. FederowiczW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS DOTYCHCZAS 3675898 OSÓB