SWP

   Nigeria
 2021-10-06 Otwarcie Konsulatu Honorowego RP we Freetown, Sierra Leone

We wrześniu br., po wielu miesiącach oczekiwań i pomimo pandemii Covid-19 udało się oficjalnie otworzyć nowy Konsulat Honorowy RP we Freetown.

Konsulem Honorowym RP jest Pan Yasser Al Chahne – z pochodzenia Libańczyk, urodzony i wychowany w Sierra Leone. Podczas uroczystego otwarcia biura obecna była Ambasador RP, Joanna Tarnawska oraz Konsul RP, Paulina Wybrańczyk, z Ambasady RP w Abudży, która jest również akredytowana w Sierra Leone. Wśród zaproszonych gości byli obywatele polscy, głównie nasi misjonarze, przedstawiciele ambasad zagranicznych, reprezentanci MSZ Sierra Leone oraz konsulowie honorowi innych państw.


PAI

Ambasador RP, Joanna Tarnawska oraz Konsul Honorowy RP we Freetown Yasser Al Chahne


W swoim wystąpieniu zarówno Ambasador RP, jak i nowy Konsul Honorowy RP, wyrazili nadzieję, że dzięki działalności konsulatu honorowego nastąpi zintensyfikowanie wzajemnych relacji, głównie gospodarczych. Dla obywateli polskich mieszkających i pracujących w Sierra Leone działalność konsulatu honorowego będzie ogromnym udogodnieniem, jak i wsparciem w różnych życiowych sytuacjach.


PAI

Ambasador RP, Joanna Tarnawska z Konsulem Honorowym RP, Yasserem Al Chahne, oraz obywatelami polskimi z Sierra Leone


Urząd konsularny we Freetown jest jednym z czterech konsulatów honorowych RP w okręgu konsularnym Ambasady RP w Abudży. Nasze pozostałe konsulaty honorowe znajdują się w Akrze, Jaunde i Kotonu.


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: gov.plW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS DOTYCHCZAS 3674946 OSÓB