SWP

   Uzbekistan
 2021-10-08 „WIDZIAŁEM PRZYSZŁOŚĆ” W TASZKENCIE

W Taszkencie odbyło się kolejne przedsięwzięcie związane z Rokiem Lema w myśl hasła towarzyszącego obchodom: „Widziałem przyszłość”. Tym razem miało ono miejsce w Ambasadzie RP. Gospodarz- Radosław Gruk Ambasador RP w Uzbekistanie zainicjował spotkanie, na które przybyła młodzież polonijna i młodzi uzbeccy naukowcy z Olimżonem Tuiciewem Dyrektorem Generalnym Krajowego Biura Wdrażania Innowacji i Transferu Technologii przy Ministerstwie Innowacji.

Październikowy wieczór obfitował w różnorodne i ciekawe aktywności. Młodzież polonijna przedstawiła w interesujący sposób osiągnięcia i sylwetkę polskiego futurologa. Uzbeccy naukowcy zaprezentowali autorskie wynalazki, np. „inteligentną kamerę”. Agnieszka Marczak- pasjonatka innowacji technologicznych, a zarazem odpowiedzialna za promocję kultury w Ambasadzie RP w Taszkencie, omówiła najciekawsze polskie osiągnięcia naukowe ostatniego dziesięciolecia.

Na koniec przypomniano, że Stanisław Lem był nie tylko pisarzem, ale również filozofem, który swoich bohaterów często stawiał przed poważnymi wyborami moralnymi. Młodzież polonijna wybrała słowa- klucze, które są ważne i uniwersalne pod każdą szerokością geograficzną i zapisała je na kolorowych balonach. Następnie wszyscy zebrani wysłali to przesłanie dla świata w kosmos.

A to jeszcze nie koniec planów związanych z Rokiem Lema w Taszkencie!


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: korespondencja dla PAI - Agnieszka Mikulec, nauczycielka skierowana przez ORPEGW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS DOTYCHCZAS 3675658 OSÓB