SWP

   Rosja
 2021-10-13 SPOTKANIE LUDZI KULTURY

50-lecie pracy twórczej Siergieja Nowożyłowa było okazją do spotkania w Konsulacie Generalnym RP ze związanymi z Polską ludźmi kultury Sankt Petersburga.

Sam Siergiej Nowożyłow to aktor i konferansjer, który jak sam o sobie mówi, jest uczniem polskiego aktora Wojciecha Siemiona. Artysta przez wiele lat mieszkał w Polsce, został odznaczony Orderem Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej.

W spotkaniu wzięli udział Konsul Generalny Grzegorz Ślubowski i wicekonsul Magda Arsenicz.


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: Konsulat Generalny RP w Sankt PetersburguW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS DOTYCHCZAS 3675558 OSÓB