SWP

   Rumunia
 2021-10-13 POLSKA KUCHNIA CHLUBĄ W PLESZY

Na początku tego tygodnia społeczność polską w Pleszy odwiedzili wyjątkowi goście. Chef Samuel Le Torriellec i Chef Frank Oehler wraz z brandem Vreau din România (Chcę produkt z Rumunii) zawitali do Pleszy, chcąc poznać różne mniejszości mieszkające w Rumunii, aby poznać także tradycje kulinarne każdego regionu.

Edviga Alexandrovici, reprezentując polską społeczność z Pleszy, ugotowała dla obu chef-ów i ich ekipy filmowej bigos i knedle.

Związek Polaków w Rumunii już niedługo zaprezentuje także materiał filmowy!


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: Związek Polaków w RumuniiW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS DOTYCHCZAS 3675846 OSÓB