SWP

   Polska
 2021-10-14 ŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

Szanowni Państwo, Drodzy Nauczyciele, Wychowawcy, Wszyscy zaangażowani w szkolnictwo polonijne na całym świecie.

W czasach, kiedy rodziła się europejska edukacja, Sokrates mawiał skromnie "Ja nie mogę nauczyć nikogo niczego. Ja tylko mogę sprawić aby inni zaczęli myśleć." My dodalibyśmy - myśleć i czuć, czuć po polsku. Tak odczytujemy naszą rolę i powołanie, bo bez tej pasji i żaru niosącego patriotyczne wartości nasza praca nie wyróżniałaby się niczym szczególnym, A tak, zarówno dzięki przekazywanej wiedzy jak też swoim osobistym przykładem, dbacie Państwo o zachowanie polskiej tożsamości niezależnie od miejsca gdzie zasiadają w szkolnych ławkach nasza młodzież i dzieci.

Jestem przekonany, że będzie tak nadal i przez kolejne lata wspólnie starać się będziemy w coraz doskonalszej i ciekawej formie inspirować młode pokolenie Polonii do poznawania kultury i historii ich przodków. Wszak Stanisław Staszic pouczał, że "Talent jest jak kawałek szlachetnego, ale surowego metalu: dopiero pilna praca go obrobi i wartość mu wielką nada." W tym dziele Wasza rola jest nie do przecenienia.

W Dniu Święta Edukacji Narodowej życzę Państwu zawodowej satysfakcji i sił w kontynuowaniu tak potrzebnej dla Polonii edukacyjnej misji. Jestem dumny, że Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” współpracuje z tak znakomitymi pedagogami! Z ufnością też patrzę w przyszłość, bo przecież "Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie". Dzięki Waszej pracy możemy być o to spokojni.

Dariusz Piotr Bonisławski
Prezes Stowarzyszenia "Wspólnota Polska"

Dzień Edukacji Narodowej. Warszawa 2021


Informacja: Polonijna Agencja InformacyjnaW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS DOTYCHCZAS 3675078 OSÓB