SWP

   Litwa
 2021-10-14 Wystawa w Mejszagole

2021-10-02 w Centrum Rzemiosła Tradycyjnego w Mejszagole, w dawnym dworze Houwaltów odbyła się konferencja „Na drodze miłosierdzia” w 10 rocznicę śmierci śp. ks. prałata Józefa Obrembskiego, wieloletniego duszpasterza parafii mejszagolskiej. Równolegle do obrad konferencji pod tym samym hasłem była zorganizowana wystawa rysunków.

Prace plastyczne zostały wykonane do tekstów s. Heleny Majewskiej, ks. Józefa Obrembskiego, bł. Stefana Wyszyńskiego oraz św. Jana Pawła II o miłosierdziu Bożym. Rysunki wykonali uczniowie ze Szkoły Początkowej w Duksztach, Gimnazjum im. ks. Józefa Obrembskiego w Mejszagole, Gimnazjum im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Wilnie oraz naszego Gimnazjum im. Konstantego Parczewskiego w Niemenczynie. Wystawę koordynowała nauczycielka religii Rita Gvazdaityte.


Rita Gvazdaityte
nauczycielka od religii


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: Gimnazjum im. Konstantego Parczewskiego w NiemenczynieW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS DOTYCHCZAS 3675719 OSÓB