SWP

   Uzbekistan
 2021-10-14 NIEZAPOMNIANY BARSZCZEWSKI W TASZKENCIE

Leon Barszczewski to żołnierz, podróżnik, odkrywca, fotograf, który w XIX wieku utrwalił na zdjęciach krajobrazy tradycje, a także wiele typów ludzkich zamieszkujących Azję Centralną.

Pamięć o tym Polaku kultywuje polska diaspora w Taszkencie. Ostatnio w Stowarzyszeniu Świetlica Polska odbyła się prezentacja osiągnięć Barszczewskiego przygotowana dla młodzieży. Pani Olgana Nafikowa przedstawiła jego artystyczne dokonania, opowiedziała anegdoty z życia podróżnika i pokazała ciekawe filmiki. Podzieliła się też ciekawostkami, które z kolei sama usłyszała od Igora Strojeckiego - prawnuka Leona Barszczewskiego.


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: korespondencja dla PAI - Agnieszka Mikulec, nauczycielka skierowana przez ORPEGW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS DOTYCHCZAS 3667054 OSÓB