SWP

   Turcja
 2021-10-15 DNI POLSKIE W STAMBULE

14 października 2021 r. odbyło się oficjalne otwarcie tegorocznej edycji „Dni Polskich” (tur. Polonya Günleri) na Uniwersytecie Stambulskim. Projekt został zrealizowany we współpracy Konsulatu Generalnego RP w Stambule i Zakładu Języka Polskiego na Uniwersytecie Stambulskim.

Podczas wydarzenia studenci będą mieli okazję uczestnictwa w konkursach wiedzy o Polsce oraz w warsztatach prowadzonych przez naukowców z Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu p. prof. Krzysztofa Skibskiego oraz p. prof. Jerzego Borowczyka. Tegoroczną tematyką warsztatów jest – szacunek do drugiego człowieka na podstawie fragmentów „Pana Tadeusza” A. Mickiewicza.

Podczas inauguracji wydarzenia na Wydziale Literatury Uniwersytetu Stambulskiego Konsul Generalny RP Pan Witold Leśniak złożył na ręce Rektora Uniwersytetu Stambulskiego Pana Prof. Mahmuta Aka życzenia Ministra Szymona Szynkowskiego vel Sęka skierowane do nauczycieli polonijnych z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

W oficjalnym otwarciu udział wzięli także Prodziekan Pani Prof. Sevtap Kadıoğlu, Kierownik Zakładu Języka Polskiego Pani Prof. Hacer Topaktas Ustuner, grono pedagogiczne oraz licznie zgromadzeni studenci.


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: Konsulat Generalny RP w StambuleW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS W TYM ROKU 3838216 OSÓB


Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów