SWP

   Ukraina
 2021-10-18 NOWY ROK SZKOLNY W KOSTOPOLU

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego poprzedziło robocze spotkanie prezesa Towarzystwa Kultury Polskiej oraz nauczycieli z rodzicami, podczas którego przedstawiono dotychczasowe osiągnięcia uczniów szkoły oraz omówiono plany na przyszłość.

Nowy rok szkolny w TKP w Kostopolu rozpoczął się kreatywnie. Na starcie nauki języka polskiego najmłodszej grupie pomagali uczniowie ze starszych grup.

Najstarsza grupa wyreżyserowała wideo «Wierszyk o alfabecie dla początkujących» oraz zaprezentowała ciekawe zadania do pracy w grupach. Dzieci m.in. za pomocą metody mapy myśli dzieliły wszystkie litery na samogłoski i spółgłoski, szukały niezwykłych dla nich osobliwości polskiego alfabetu, rozróżniały duże i małe litery, dopasowywały słowa do liter. Średnia grupa podzieliła się doświadczeniami z najmłodszymi uczniami za pomocą prezentacji multimedialnej o interaktywnych lekcjach języka polskiego na pierwszym etapie edukacji.


Jana FEDOTOWA,
Towarzystwo Kultury Polskiej w Kostopolu
Zdjęcia udostępnione przez autorkę


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: Monitor WołyńskiW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS W TYM ROKU 3838204 OSÓB


Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów