SWP

   Ukraina
 2021-10-18 DZIEŃ PAPIESKI W KOWLU

W Kowlu odbył się już siódmy konkurs dla uczniów szkoły działającej przy miejscowym Towarzystwie Kultury Polskiej poświęcony papieżowi Janowi Pawłowi II.

Wydarzenie zorganizowano 15 października z okazji XXI Dnia Papieskiego, obchodzonego w tym roku w Polsce pod hasłem «Nie lękajcie się». W VII konkursie dla uczniów «Jan Paweł II – życie i posługa kapłańska» wzięło udział dziewięcioro uczniów.

Prezes TKP w Kowlu Anatolij Herka przypomniał najważniejsze fakty z życia wielkiego Polaka. Ojciec Oleksandr Łukaszczuk zaznaczył, że Jan Paweł II w centrum swojego życia i posługi stawiał zawsze człowieka w jego wielowymiarowości i dążeniu do Boga.

Uczestnicy konkursu obejrzeli też film przypominający znaczące wydarzenia z życia bohatera konkursu. Następnie duet «Superowe dziewczyny» w składzie Sofia Samoniuk i Anhelina Piweń zaśpiewał ulubioną pieśń Jana Pawła II «Barkę» oraz piosenkę «Lolek» z repertuaru Magdy Anioł. Inni uczestnicy recytowali wiersze o papieżu.

Podczas konkursu odpowiadano na pytania dotyczące Jana Pawła II, m.in. jego rodziny, awansu w hierarchii kościelnej, encyklik, poematów, dramatów oraz zainteresowań i pasji.

Zwyciężyła Diana Nawrocka. Drugie miejsce zajęła Anhelina Piweń, a trzecie – Waleria Bogdan. Zdobywczynie trzech pierwszych miejsc otrzymały nagrody i dyplomy, natomiast pozostali uczestnicy upominki, książki oraz dyplomy za udział i aktywność.


Tekst i zdjęcia: Wiesław PISARSKI,
nauczyciel języka polskiego skierowany do Kowla przez ORPEG


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: Monitor WołyńskiW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS W TYM ROKU 3838179 OSÓB


Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów