SWP

   Rosja
 2021-10-18 PETERSBURSKI WIECZÓR PAMIĘCI FRYDERYKA CHOPINA

Tradycyjny wieczór pamięci Fryderyka Chopina, w przeddzień rocznicy jego śmierci, 16 października, tym razem poświęcony był wybitnemu polskiemu wiolonczeliście Aleksandrowi Wierzbiłłowiczowi.

Podczas koncertu w Muzeum Aktorów Samojłowów zabrzmiały utwory z repertuaru Wierzbiłłowicza oraz dedykowane mu dzieła muzyczne Nikołaja Rimskiego-Korsakowa, Aleksandra Głazunowa, Kazimierza Wiłkomirskiego i innych kompozytorów w wykonaniu laureatów międzynarodowych konkursów, profesora Konserwatorium Petersburskiego Dmitrija Jeriomina (wiolonczela) oraz Anny Ryczkowej (fortepian).

Koncert zorganizowany przez Instytut Polski w Sankt Petersburgu oraz petersburskie Towarzystwo Chopinowskie, poprowadziła prezes stowarzyszenia Wanda Andrzejewska.

Aleksander Wierzbiłłowicz (1849–1911), przez całe życie związany z miastem nad Newą, był profesorem Petersburskiego Konserwatorium. Zmarł 110 lat temu. Spoczywa na Nekropolii Mistrzów Sztuki przy Ławrze Aleksandra Newskiego.


PAIPOLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: Instytut Polski w Sankt PetersburguW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS W TYM ROKU 3837909 OSÓB


Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów