SWP

   USA

 2021-10-19 DWUJĘZYCZNI - PODWÓJNIE FANTASTYCZNI!

Polonijny Dzień Dwujęzyczności, czyli Polish Billingual Day obchodzony jest w każdy trzeci weekend października. W Szkole Języka i Kultury Polskiej im. Z. Herberta święto języka polskiego obchodzone jest co roku i dużym zaangażowaniem. Kadra Pedagogiczna przykłada szczególną wagę do wysokiego poziomu nauczania mając świadomość, że funkcjonalna dwujęzyczność Polonii jest zawsze najważniejszym pomostem łączącym brzegi świadomości Polski na temat innych krajów i zagranicy na temat Polski.

Oto relacja z celebrowania polonijnego święta w Szkole Języka i Kultury Polskiej im. Z. Herberta:

W minioną sobotę, 16 października obchodziliśmy w naszej szkole Polonijny Dzień Dwujęzyczności - święto ojczystego języka. Umiejętność posługiwania się językiem polskim poza granicami kraju to jeden z elementów zachowania tożsamości narodowej.

Świętując wspólnie Dzień Dwujęzyczności stajemy się ambasadorami polskości na całym świecie.

W naszej szkole święto polskiego języka połączyliśmy z talentami naszych uczniów, prezentując "Galerię na płocie" w myśl zasady "Dwujęzyczni podwójnie fantastyczni".

Uczniowie wykonywali wiele pięknych projektów. Młodzież klas starszych rozwiązywała rebusy odnajdując potem zamiennik w języku angielskim, tłumaczono teksty z języka polskiego na angielski i odwrotnie.

Chcieliśmy, żeby ten dzień był wyjątkowy dlatego dominowały kolory białe i czerwone.

Pozdrowienia przesłaliśmy Polakom na całym świecie.


Irena Woźniak
Szkoła Języka i Kultury Polskiej
Herbert School of Polish Language and Culture


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: korespondencja dla PAI - Irena Woźniak, USANAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ
Kopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCH


ODWIEDZIŁO NAS 12771781 OSÓB

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów