SWP

   USA
 2021-10-21 Polskie akcenty na paradzie Dnia Kolumba

Wydział stanowy Kongresu Polonii Amerykańskiej oraz Zespół Pieśni i Tańca Polonia pod patronatem Zjednoczenia Polskiego Rzymsko-Katolickiego w Ameryce reprezentowali Polonię w poniedziałek podczas Parady Dnia Kolumba organizowanej przez społeczność Amerykanów włoskiego pochodzenia.

69. Parada Dnia Kolumba po rocznej przerwie spowodowanej pandemią znów przeszła ulicami Chicago. Organizatorem corocznej parady z okazji Dnia Kolumba był Joint Civic Committee of Italian Americans, organizacja założona w 1952 roku. Prezes JCCIA Ron Onesti zaprosił Kongres Polonii Amerykańskiej do wzięcia udziału w uroczystości. W poniedziałek, 11 października od godziny 13:00- 14:00 trwał marsz wzdłuż ulicy State w centrum Chicago. Transmisję prowadziła stacja ABC 7, komentatorami byli Val Warner i Ryan Chiaverni, a dołączył do nich Anthony Rago – członek zarządu Italian American Human Relations.

Kongres Polonii Amerykańskiej był reprezentowany przez Waltera Bochenka (1VP), Alinę Mikołajczyk (VP), Agatę Kopacką (VP), Mariolę Urbanek (sekretarz protokołowy), Katarzynę Sowacki (co-founder Polish American Youth Council). Polonia Dance and Song Ensemble, której dyrektorem generalnym jest Anna Krysiński, reprezentowała piękno polskiej tradycji i folkloru. Grupa polskich tancerek i tancerzy wzbudzała zainteresowanie i podziw widzów parady.

Dzień Kolumba obchodzony jest w każdy drugi poniedziałek października. Społeczność Amerykanów włoskiego pochodzenia świętuje wówczas odkrycie Ameryki przez włoskiego żeglarza Krzysztofa Kolumba w 1492 roku oraz wkład włoskich imigrantów w budowanie Ameryki.


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: Zespół Pieśni i Tańca PoloniaW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS W TYM ROKU 3837927 OSÓB


Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów