SWP

   USA
 2021-10-22 Modlitwa za obie ojczyzny

Październik obchodzony jest w Stanach Zjednoczonych jako Miesiąc Dziedzictwa Polskiego. Ponadto w miesiącu tym przypada kilka ważnych rocznic, między innymi śmierci gen. Kazimierza Pułaskiego, zasłużonego w walce o wolną Polskę i wolną Amerykę.

W niedzielę, 10 października o godz. 11:00 w kościele Matki Bożej Częstochowskiej w południowym Bostonie odprawiona została msza św. za Polskę i Amerykę oraz o spokój duszy śp. Kazimierza Pułaskiego i wszystkich poległych w obronie obu ojczyzn. Msza została odprawiona z intencji weteranów z Pl. #37 SWAP w Bostonie oraz działającego przy weterańskiej placówce Korpusu Pomocniczego Pań.


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: Biały Orzeł / Fot. O. J. ŻebrowskiW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS W TYM ROKU 3838157 OSÓB


Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów