SWP

   Belgia
 2021-10-22 ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

Ślubowanie klas pierwszych w Szkole Polskiej im. Jana Pawła II przy Ambasadzie RP w Brukseli z siedzibą przy Polskiej Wspólnocie Katolickiej to już tradycja.

13, 15 i 16 października uczniowie pięciu klas pierwszych zostali włączeni do społeczności szkolnej. Pierwszaki przygotowywały się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Dzieci dzielnie uczyły się tekstów wierszy i piosenek oraz wytrwale ćwiczyły podczas prób. Panie wychowawczynie wdrażały swoich podopiecznych do pełnienia ważnych obowiązków wynikających z faktu rozpoczęcia nauki w szkole. A wszystko po to, by ślubowanie wypadło jak najbardziej uroczyście. Tak też i było.

Przy pięknie wykonanej dekoracji, w kolorowych biretach na głowach dzieci prezentowały swoje umiejętności aktorskie. Pokazały też, że już w tym wieku są dzielnymi patriotami, wiedzą, jak zachowywać się w szkole, i znają jej patrona.

W obecności zgromadzonych gości pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować szkołę, a swym zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po ślubowaniu kierownik szkoły s. Aleksandra Pietruszewska dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając ołówkiem ramion dzieci i wypowiadając słowa: „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Polskiej”. Następnie uczniowie otrzymali specjalnie na tę uroczystość przygotowane medale. Były też życzenia, upominki, znakomita sesja fotograficzna i mnóstwo gromkich braw.

Dzień ślubowania pierwszoklasistów z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci!


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: Szkoła PMK w BrukseliW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS W TYM ROKU 3838228 OSÓB


Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów