SWP

   Ukraina
 2021-10-22 XII edycja Konkursu „Znasz-li ten kraj?…”

Dziś (22 października), w Domu Pielgrzyma w Brzuchowicach, rozpoczęła się XII edycja Konkursu Wiedzy o Języku i Kulturze Polskiej „Znasz-li ten kraj?”

Konkurs jest adresowany do dzieci i młodzieży uczącej się języka polskiego w szkołach sobotnio-niedzielnych oraz innych punktach nauczania (poza systemem oświaty ukraińskiej).

Głównym celem konkursu jest wzmacnianie więzi i wymiana doświadczeń środowisk polskich różnych miejscowości, wspieranie rozwoju oświaty polskojęzycznej i promowanie polskiej kultury i języka za granicą. W ostatnich latach w konkursie uczestniczyły już dzieci i młodzież z całej Ukrainy. Takie spotkanie to nie tylko okazja do wzajemnego poznania się uczniów, poszerzenia wiedzy poprzez udział w warsztatach ale również wymiany doświadczeń pedagogicznych i metodycznych pomiędzy nauczycielami.

Przedsięwzięcie jest realizowane zgodnie z regułami reżimu sanitarnego.

Życzymy powodzenia wszystkim, którzy podjęli wyzwanie konkursowe!


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: Konsulat Generalny RP we LwowieKopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS W TYM ROKU 4033263 OSÓB


Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów