SWP

   Belgia
 2021-10-24 Czytaj to, co lubisz!

W sobotę, 23 października, Polska Szkoła im. Jana Brzechwy w Soignies dołączyła do akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie.

Jest to II Międzynarodowa edycja VI Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie organizowana w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom".

W przedsięwzięciu zaplanowanym na długiej przerwie wzięli udział wszyscy uczniowie, przedszkolaki oraz kadra pedagogiczna. Zgromadzeni słuchacze wysłuchali klasyki twórczości Jana Brzechwy w interpretacji pań nauczycielek.

Ostatni rekord, to 158. 809 czytających osób. Mamy nadzieję, że dzięki Polskiej Szkole w Soignies cyfra podskoczy w tym roku o kilka kresek wyżej, a co najważniejsze - dzieci zapamiętają, że każda wolna chwila jest dobra na spotkanie z książką.


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: Polska Szkoła im. Jana Brzechwy w SoigniesW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS W TYM ROKU 3837983 OSÓB


Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów