SWP

   Litwa
 2021-11-12 WYJĄTKOWY DZIEŃ DLA POLAKÓW W BUTRYMAŃCACH

Głównym celem obchodów Święta Niepodległości - kształtowanie miłości i przywiązania do polskiej kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych.

Z tej okazji w Gimnazjum Anny Krepsztul w Butrymańcach wszyscy uroczyście świętowali ten wyjątkowy dla nas – Polaków dzień. Dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewali hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Dzieciaki z klas początkowych recytowały wiersze o Polsce. Gimnaziści złożyli wieńce i zapalili znicze na grobach poległych żołnierzy. Uczniowie w czytelni oglądali wystawę, a w prezencie otrzymali książkę ,,Biel Czerwień Braterstwo”.

Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych młodych Polaków.


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.Kopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS W TYM ROKU 4033381 OSÓB


Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów