SWP

   Nowa Zelandia
 2021-11-14 W WELLINGTONIE UPAMIĘTNIONO OFIARY ZBRODNI KATYŃSKIEJ

10 listopada 2021 r. w kościele Matki Bożej Anielskiej Ambasador RP i Prezes Stowarzyszenia Polskich Kombatantów w Nowej Zelandii Marian Ceregra uczcili pamięć ofiar Zbrodni Katyńskiej składając kwiaty pod Tablicą Katyńską.

Ks. Joe Savesi z parafii St Mary of the Angels odmówił modlitwę za poległych w Katyniu oraz za całą polską społeczność w Nowej Zelandii i poświęcił pamiątkową Tablicę.

Uczczenie pamięci ofiar Katynia w wellingtońskim kościele miało związek z obchodzonym przed kilkoma dniami Świętem Wszystkich Świętych i Świętem Odzyskania Niepodległości przez Polskę.


PAIPOLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.W przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS DOTYCHCZAS 3827834 OSÓB


Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów