SWP

   Tanzania
 2021-11-19 Wszystkich Świętych na cmentarzach w Tengeru i Kinondoni

Dzień Wszystkich Świętych był w Tanzanii okazją do upamiętnienia wygnańców polskich z okresu II wojny światowej. Ambasador Krzysztof Buzalski wraz z delegacją z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego złożyli wieniec na cmentarzu w Tengeru, a przedstawicielki placówki odwiedziły cmentarz Kinondoni w Dar es Salaam.

Ambasada RP w Dar es Salaam przeprowadziła w latach 2018-2021 remonty lub odświeżenie większości polskich nagrobków na pięciu cmentarzach w Tanzanii, w planach jest wyremontowanie szóstego (ostatniego) cmentarza.


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.W przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS DOTYCHCZAS 3827827 OSÓB


Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów