SWP

   Argentyna
 2021-11-21 Polonia w Misiones okiem fotografa

Od 26 listopada zapraszamy do odwiedzenia wystawy fotograficznej Mauricio Holca "RAÍCES: del bosque a la selva", powstałej dzięki współpracy Ambasady RP w Buenos Aires, Przedstawicielstwa Rządu Prowincji Misiones i Ogrodu Botanicznego im. Carlosa Thaysa.

Wystawa będzie dostępna na ogrodzeniu Ambasady RP w Buenos Aires i stołecznego Ogrodu Botanicznego, oraz w Casa de Misiones - siedzibie Przedstawicielstwa Rządu Prowincji Misiones, gdzie odbędzie się uroczysta inauguracja.

Mauricio Holc jest artystą, fotografem i producentem audiowizualnym. Pochodzi z Oberá w Misiones i jest potomkiem polskich emigrantów.

Sztuka fotograficzna Mauricio czerpie z żywiołowej natury Misiones i bogactwa kulturowego tej prowincji, zasiedlonej przez emigrantów z Europy, w tym - w dużej mierze - z Polski. Stworzone przez niego portrety obrazują różnorodność całej społeczności i opowiada indywidualne historie jej członków. Wydobywając ukryte piękno bohaterów, wzmacniają ich podmiotowość.

Prace Mauricio Holca są publikowane w wybitnych międzynarodowych serwisach fotograficznych, takich jak PhotoVogue i ICONIC Artist Magazine (Włochy). Niedawno Mauricio zdobył pierwsze miejsce w konkursie fotograficznym Delegatury Unii Europejskiej w Argentynie zorganizowanym przy wsparciu Argentyńskiej Szkoły Fotografii, którego celem było odzwierciedlenie europejskiej obecności w Argentynie. Zwycięskie zdjęcie zostało zrobione podczas realizacji krótkometrażowego filmu "JEJOU", pokazującego pierwszy kontakt pierwotnych mieszkańców Misiones z polskimi osadnikami.

Mauricio stale współpracuje z Ambasadą RP w Buenos Aires przy realizacji projektów, które skupiają się na uwidocznieniu obecności Polaków i polskiej kultury w prowincji Misiones.
POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: Ambasada RP w Buenos AiresW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS W TYM ROKU 3838210 OSÓB


Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów