SWP

   Belgia
 2021-11-24 Zmarł Jean-Marie De Baerdemaeker Konsul Honorowy RP w Gandawie

Z wielkim smutkiem zawiadamiamy o odejściu wielkiego przyjaciela Polski w Belgii, Konsula Honorowego Pana Jean-Marie De Baerdemaekera - poinformowała Ambasada RP.

Jean-Marie De Baerdemaeker pełnił funkcję konsula honorowego Rzeczypospolitej Polskiej w Gandawie od 2006 roku. Jego związki z Polską były wieloletnie i trwałe. Od 1999 roku pracował w Krakowie pełniąc funkcję wiceprezesa Pierwszego Polsko-Amerykańskiego Banku. Sprzyjał rozwojowi stosunków gospodarczych między Polską a Belgią jako dyrektor zarządzający, a następnie członek zarządu Belgijsko-Luksembursko-Polskiej Izby Handlowej. Był bardzo aktywnym konsulem wspierając Polonię nie tylko w Gandawie, ale w całej Flandrii zarówno na uroczystościach upamiętniających polskich żołnierzy wyzwalających Belgię, jak i na uroczystościach organizowanych dla najmłodszych Polaków przez polskie szkoły w Gandawie. Był w stałym, codziennym kontakcie z konsulami w Brukseli w wielu trudnych sprawach, z jakimi zwracali się do niego nasi rodacy.

Oficer belgijskiego Orderu Leopolda, odznaczony przez Prezydenta RP Krzyżem Oficerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej.

Zmarł w Essene, w Belgii, w sobotę 20 listopada 2021 roku w wieku 75 lat.

Jego odejście stanowi wielką stratę dla polskiej Służby Dyplomatycznej w Belgii.

Cześć Jego pamięci.


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.W przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS DOTYCHCZAS 3827561 OSÓB


Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów