SWP

   Chile
 2021-11-24 Uczczono pamięć polskich patriotów

Z okazji 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczczono pamięć wielkiego polskiego patrioty, naukowca i odkrywcy Ignacego Domeyki, a także dwóch zasłużonych patriotów z rodzinny Dziekońskich.

Wiązanki kwiatów na grobie Ignacego Domeyko złożyli przedstawiciele środowiska polonijnego, polskich inwestorów oraz Konsul RP w Santiago. Grobowiec rodzinny Domeyków znajduje się na Cmentarzu Centralnym – najstarszej stołecznej nekropolii.

W tym roku przedstawiciel Ambasady RP w Santiago również złożył kwiaty na grobie rodzinny Dziekońskich na cmentarzu Cementerio Parque del Recuerdo Américo Vespucio, upamiętniając w ten sposób zasłużonych dla Polski - Mirosława Dziekońskiego oraz Jerzego Dziekońskiego. Mirosław Dziekoński był polskim żołnierzem odznaczonym Krzyżem Orderu Virtuti Militari, uczestnikiem walk na Śląsku i bitwy pod Mokrą podczas kampanii wrześniowej oraz bitwy pod Monte Casino. Z kolei Jerzy Dziekoński to żołnierz Armii Krajowej, uczestnik Powstania Warszawskiego.


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: Ambasada RP w SantiagoW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS W TYM ROKU 3838136 OSÓB


Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów