SWP

   Finlandia
 2021-11-24 Recital Chopinowski w Skalnym Kościele

Wspaniałym koncertem muzyki Fryderyka Chopina, który odbył się w Kościele w Skale w Helsinkach w dniu 18 listopada zakończone zostały uroczyste obchody Święta Niepodległości.

Recital Chopinowski wybitnego współczesnego pianisty Piotra Palecznego został zorganizowany dzięki staraniom Ambasady RP w Helsinkach oraz Towarzystwa Przyjaźni Finlandia-Polska. Wśród gości znaleźli się przedstawiciele świata dyplomacji i kultury, fińscy urzędnicy oraz działacze samorządowi, studenci Akademii Sibeliusa, gdzie maestro Paleczny prowadzi warsztaty oraz przedstawiciele miejscowej Polonii.

Koncert składający się z utworów naszego wielkiego kompozytora w wirtuozyjnym wykonaniu Piotra Palecznego stworzył niepowtarzalny, wzniosły nastrój.

Kościół Temppeliaukio, Skalny Kościół (fiń. Temppeliaukion kirkko, szw. Tempelplatsens kyrka) to nowoczesny kościół położony w helsińskiej dzielnicy Töölö przy ulicy Lutherinkatu 3. Zaprojektowany przez braci Timo i Tuomo Suomalainen, zbudowany w 1969 należy do najpopularniejszych obiektów architektonicznych Finlandii, nie tylko wśród budowli nowoczesnych ale i historycznych. Ze względu na doskonałą akustykę wnętrza kościół jest wykorzystywany jako sala koncertowa.


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.W przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS W TYM ROKU 3838080 OSÓB


Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów