SWP

   Argentyna
 2021-11-24 "POLSKIE TĘSKNOTY" NA EXPO COLECTIVIDADES

Polonijny Zespół Pieśni i Tańca "Polskie Tęsknoty" w miniony weekend wziął udział w 9 edycji Expo Colectividades reprezentując polską społeczność z Asociación Polaca Saenzpeñense.

W czasie kilkudniowej imprezy, która odbywa się w plenerze nasi rodacy z duma prezentowali wszystko co najlepsze w naszej kulturze. Było stoisko z polskim, tradycyjnym jedzeniem i wyrobami rękodzielniczymi, "Polskie Tęsknoty" zaprezentowały wiązankę tańców i przyśpiewek ludowych.

Tegoroczna edycja wyróżniała się wyjątkowym konkursem - wyboru dziecka reprezentującego każdą ze społeczności. Przedstawicielką naszych Rodaków była 7-letnia Agostina Molnar, która z nieukrywaną dumą nosiła polski strój ludowy.

Uczestnictwo w tego typu wydarzeniach ułatwia szerzenie, przekazywanie i podtrzymywanie imigranckich korzeni, naszych zwyczajów, rzemiosła, smaków, ale również pozwala cieszyć się wielopokoleniową, rodzinną wycieczką.


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: relacji p. Claudii GomezW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS W TYM ROKU 3838093 OSÓB


Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów