SWP

   Korea Południowa (RK)
 2021-11-25 Ceremonia wręczenia nagród w XI Konkursie Krasomówczym Języka Polskiego

23 listopada odbyło się uroczyste wręczenie nagród w XI Konkursie Krasomówczym Języka Polskiego, w którym wzięło udział szesnastu studentów Katedry Studiów Polskich Uniwersytetu Języków Obcych (HUFS).

Nagrody w konkursie to stypendia językowe, staże w Polsce, stypendia pieniężne oraz przygotowane przez Ambasadę RP w Seulu prezenty w postaci koszy polskich produktów, książek oraz upominków z Polski.

W tegorocznej edycji konkursu studenci pierwszego roku zmagali się z tematem „Dlaczego uczę się języka polskiego?”, pozostałe roczniki przygotowały prezentację na tematy do wyboru: „Polskie ślady w Korei”/”Koreańskie ślady w Polsce”.

Nagrodę główną otrzymała Sihyeon Ahn.

Pozostali laureaci to:

  • I miejsce w kategorii studenci I roku – Esther Kang
  • I miejsce w kategorii studenci II roku – Seoyul Hwang
  • I miejsce w kategorii studenci III roku – Hyewon Byeon
  • II miejsce w kategorii studenci I roku – Chaeeun Lee
  • II miejsce w kategorii studenci II roku – Seoyun Lim
  • II miejsce w kategorii studenci III roku – Chaebin Park
  • III miejsce w kategorii studenci I roku – Ji Eun Hwang
  • III miejsce w kategorii studenci II roku – Gyeongmin Park
  • IV miejsce w kategorii studenci I roku – Ye Lin Kang

Wszystkim laureatom oraz uczestnikom serdecznie gratulujemy znajomości języka polskiego, życzymy wytrwałości i cierpliwości w dalszej nauce.

Podobnie jak w zeszłym roku, konkurs przebiegał online. Mamy nadzieję, że w 2022 roku XII Konkurs Krasomówczy Języka Polskiego odbędzie się w towarzystwie widowni.


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.W przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS W TYM ROKU 3838072 OSÓB


Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów