SWP

   Luksemburg
 2021-11-25 "MAZOWSZE" W LUKSEMBURGU

Aby uczcić setną rocznicę nawiązania polsko-luksemburskich stosunków dyplomatycznych, światowej sławy zespół pieśni i tańca „Mazowsze" wystąpił w luksemburskim konserwatorium w dniu Święta Niepodległości Polski.

Koncert poprzedziło przemówienie Ambasadora RP w Wielkim Księstwie Luksemburga, Piotra Wojtczaka, który podkreślił długotrwałe, łączące oba kraje od 1921 r. więzi, oraz wspólne perspektywy.

Występ zespołu Mazowsza był punktem kulminacyjnym roku obfitującego w wydarzenia mające na celu podkreślenie 100. rocznicy oficjalnego nawiązania stosunków między oboma państwami, które miało miejsce 18 kwietnia 1921 roku. W maju Ambasada RP w Luksemburgu zainaugurowała spot wideo podkreślający istotne więzi łączące oba kraje; powstała również strona internetowa przybliżająca sylwetki Polaków aktywnych w Wielkim Księstwie polacy.lu, a we wrześniu zorganizowano we współpracy z miastem Luksemburg plenerową wystawę fotograficzną „Polacy Luksemburga”.

Wydarzenie zostało objęte wspólnym patronatem Wielkiego Księcia oraz Prezydenta RP Andrzeja Dudy.
POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.W przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS DOTYCHCZAS 3827763 OSÓB


Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów