SWP

   Nigeria
 2021-11-25 Mrożek w Abudży

Z okazji rocznicy niepodległości 11 listopada odbyło się wyjątkowe wydarzenie w Ambasadzie RP w Abudży. Nigeryjska grupa teatralna Arojah Royal Theatre wystawiła własną adaptację sztuki S. Mrożka pod tytułem „Na pełnym morzu”.

Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele władzy nigeryjskiej, korpus dyplomatyczny oraz ludzie kultury i mediów. Spektakl spotkał się z ciepłym przyjęciem, a jego uniwersalny przekaz na temat demokracji i wolności zyskał zrozumienie wśród międzynarodowej widowni.

W swoim wystąpieniu Pani Ambasador Joanna Tarnawska podkreśliła ogromną rolę kultury, języka i religii w historii polskiego narodu, a szczególnie w drodze do odzyskania niepodległości w 1918 roku. Ambasador Tarnawska zachęciła Nigeryjczyków do dbania o wartości demokratyczne i wolność, gdyż nie są one dane raz na zawsze.

Dyrektor artystyczny Arojah Royal Theatre, Pan Om’Oba Jerry Adesewo, zwrócił uwagę, że takie inicjatywy partnerstwa kulturalnego są bardzo dobrą okazją do zajrzenia w historię innych narodów i że na tym właśnie polega siła teatru.


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.W przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS W TYM ROKU 3837963 OSÓB


Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów